Legyen szó elöl töltős vagy felül töltős mosógépről, az idő elteltével kellemetlen szagot áraszthatnak sőt a mosott ruhák is átvehetik ezt a kellemetlen illatot. Azonban nem kell semmi bonyolult dologra gondolni, könnyen kideríthető a bűz forrása. Ilyenkor érdemes alaposan átvizsgálni a mosógépet, az ajtótól a lefolyórendszerig.
Mitől büdös a mosógép belseje?
A mosógép belseje a berendezés alkatrészeiben elszaporodott mikroorganizmusoktól lehet büdös, ezek a mikroorganizmusok, (baktériumok és gombák) melyek kellemetlen gázokat termelnek. A parányi élőlények (gombák, baktériumok) a gépalkatrészekben pangó vizes közegbe (mosópor, öblítő, ruhafoszlány és szennyeződések ) között ideális életteret nyernek. Tipikus előfordulási helyük a mosógép ajtó tömítések, a mosószer adagoló tálca, a szivattyúház és a lefolyórendszer.
Egy kis tudomány… milyen mikroorganizmusok élnek a mosógép belsejében?
A mosógép belsejében különböző mikroorganizmusok élhetnek, amelyek főként a nedves, meleg környezetet kedvelik. A leggyakoribb mikroorganizmusok a következők:
Baktériumok
A leggyakrabban előforduló baktériumok közé tartoznak az Escherichia coli, a Staphylococcus fajok és más bőrfelszínen előforduló baktériumok, amelyek a ruhákról kerülnek a mosógépbe.
Gombák
A nedves környezet különösen kedvez a penészgombák, például az Aspergillus vagy a Penicillium fajok megtelepedésének. Ezek a mosógép ajtógumiján és más nedves területeken szaporodnak.
Élesztők
Az élesztők, mint például a Candida fajok, szintén előfordulhatnak a mosógépben, különösen olyan területeken, ahol felhalmozódik a mosószer vagy a víz.
Biofilm-képző mikroorganizmusok
A mosógépek belsejében biofilmek is képződhetnek, amelyek mikroorganizmusokból álló vékony rétegek, és a nehezen elérhető helyeken, például a dob és a szűrők környékén alakulhatnak ki.
Ezek a mikroorganizmusok problémát okozhatnak a mosás minőségében, kellemetlen szagokat eredményezhetnek, és akár a gép élettartamát is csökkenthetik.
Hogyan akadályozzuk meg a mikroorganizmusok elszaporodását?
A mosószert soha ne adagoljuk, túl, mert a felesleg úgy is csak kicsapódik és lerakódik a mosószer adagoló tálca falán. A szivattyúszűrőt 2-3 havonta ellenőrizzük és tisztítsuk. A mosógép ajtaját és gumitömítéseit, tisztítsuk mosás után szárazra. Mosás után, mindig hagyjuk nyitva a mosó gép ajtaját és a mosószer adagolót is, így hamarabb szárad ki a gép. Havonta egyszer indítsunk el egy magas hőfokú programost, ruhák nélkül, egy fél flakon ecettel. Mosógép tisztítás házilag. Itt rengeteg hasznos tanácsot olvashat az otthoni praktikákról.

Esetleg a mosogatógép is büdös? Itt olvashat egy hasznos cikket róla >>> Mitől büdös a mosogatógép ? Ami még érdemes ellenőriznünk, hogy mosógépünk ürítő csövének kifolyója rendelkezik e bűzelzáróval, ez csak a fali lefolyórendszerre kötött gépeket érinti. Amennyiben profi duguláselhárító szakemberre lenne szüksége, akkor keresse bizalommal felkészült csapatunkat.
Minden egy helyen: duguláselhárítás, csatornás kamerázás, womás tisztítás, helymeghatározás, vízvezeték szerelés, csatorna építés és javítás. 25 év tapasztalat a Budapesti lakosok szolgálatában. amennyiben Ön Pest megyében lakik, akkor is rövid időn belül segítenek szakembereink. Duguláselhárítás Budapest – 30 nap garanciával. Ügyfélszolgálatos kollégánk a hét minden napján rendelkezésre áll. Budapesti duguláselhárító csapatunk pontos megjelenéssel tiszta munkavégzéssel és korrekt árakkal áll rendelkezésre a hét minden napján.