A duguláselhárító szakember telefonszáma

A bűzelzáró működése

A bűzelzáró működése. Bármilyen szennyvíz elvezetésről van szó, szükség van bűzelzárásra. A cél, hogy a szifon bűzelzáró részében lévő vízzár megakadályozza a csatornarendszerből visszaáramló gázok útját. Vannak a szerkezetbe beépített bűzelzárók (WC. csésze) és vannak,  külső bűzelzárók  (mosógép, mosogató gép, mosogató,  villanybojler).

Különféle bűzelzárók, konyhában, fürdőben
Különféle bűzelzárók, konyhában, fürdőben

A külső bűzelzárókon belül is  vannak,  falba épített (mosógép beépített szifon)  és vannak falon kívüli típusok (mosogató). Ha már túl van a lefolyótisztításon és a bűzelzáró felől kellemetlen szagokat érez, kérje duguláselhárító szakember tanácsát.

Padlóösszefolyó bűzelzáró - fürdőszobai összefolyó

Hogyan működik a bűzelzáró?

A bűzelzáró egy olyan épületgépészeti elem, mely megakadályozza a szennyvíz gázok és gőzök visszaáramlását a csatornahálózatból a helyiségbe. A bűzelzáró több funkciót lát, az egyik a víz leeresztés, a másik a bűz elzárás, a harmadik a karbantarthatóság.  A bűzelzáró azon az elven működik, hogy egy vízréteg van kialakítva a lefolyórendszerben. Ezen a leeresztett víz képes átfolyni, de a szennyvízszag nem képes visszaáramlani.  Tehát legyen szó beépített vagy külső bűzelzáróról a  szerkezetben lévő víz végzi a bűzzárást.

Hol van bűzelzáró?

Padlóösszefolyónál, mosogatónál, kézmosónál, mosógépnél, mosogatógépnél, WC.csészénél, fürdőkádnál, zuhanyzónál, kerti összefolyónál, stb.  Anyagát tekintve, fémből (kézmosó)  és műanyagból készülhet.  A bűzelzárók egyik legfontosabb típusa a padlóösszefolyó, mely több funkciót is ellát: a kád, kézmosó vagy zuhany vizét továbbítja a fővezeték felé, csőtörések és túlfolyások esetén biztonsági vízelvezetőként szolgál, valamint tisztítási pontot biztosít a a vizes helyiség csőszakaszaihoz.

Mosógép bűzelzáró szifon

Speciális bűzelzáró

Vannak olyan speciális esetek is, mint a mosógép falba épített bűzelzáró szifonja ahol egy plusz golyó is beépítésre került, mivel itt a mosógép szivattyú kinyomja a szifonból a bűzelzáró vizet. Ezen kívül az iparban, membrános, rugós és visszacsapó szelepes bűzelzáró szerkezetek is léteznek.

Falba épített bűzelzáró szifon

Amennyiben büdöset érez otthonában, főleg a  vizes helyiségekbe, egyáltalán nem biztos, hogy dugulás lépett fel. Valószínűbb hogy a bűzelzárás szűnt meg a WC. csészében, padlóösszefolyóban, zuhanytálcában, kézmosóban, vagy a mosogatóban. Kérje szakembereink véleményét a probléma megoldására.

Frissítés

A lakásokban található bűzelzárók fontos szerepet játszanak a  a mosdók, mosogatók, kádak és zuhanyzók működésében. A bűzelzárók a csatornarendszerrel összekapcsolt vízelvezető rendszerek szerves részei, és elsődleges céljuk, hogy megakadályozzák a kellemetlen szagok és gázok visszajutását a lakásba a csatornahálózatból.

A szifon bűzelzárók többnyire „U” vagy „S” alakú csövekből állnak, amelyeket a lefolyórendszer részeként telepítenek. A bűzelzáró kialakítása lehet egyszerű, mint például egy hajlított műanyag vagy fémcső, de léteznek komplexebb típusok is, amelyek különböző anyagokból készülnek, és több részből állnak.

A bűzelzárók alapvető működési elve, hogy a cső alján víz gyűlik össze, ami egy vízdugót képez. Ez a vízréteg az, ami megakadályozza a csatorna felől érkező szagokat és gázokat abban, hogy bejussanak a lakótérbe. Ahogy a víz elfolyik a lefolyón, a szifonban mindig marad egy kis mennyiségű víz, amely folyamatosan fenntartja ezt a védőréteget.

Ahhoz, hogy a bűzelzárók hatékonyan működjenek, rendszeres karbantartás szükséges. Ha a víz a bűzelzáróban kiszárad (például hosszabb használaton kívüliség miatt), a szagok könnyen visszajuthatnak a lakásba. Ilyenkor érdemes egy kevés vizet önteni a lefolyóba, hogy a vízdugó újra kialakuljon. Emellett időnként tisztítani is kell a bűzelzárót, mert a benne lerakódó szennyeződések is okozhatnak problémákat.

Duguláselhárítás Budapest kerületeiben és Pest megyében. Felkészült budapesti szakembereink segíthetnek a bűzelzárási problémák felderítésében is.

4.3/5 - (16 votes)