Kérdés: Hogyan működik a bűzelzáró ?
Válasz: Bármilyen szennyvíz elvezetésről beszéljünk otthonunkban, szükség van bűzelzárásra. A cél, hogy a szifon bűzelzáró részében lévő vízzár megakadályozza a csatornarendszerből visszaáramló gázok útját. Vannak szerkezeti, beépített bűzelzárók (WC. csésze) és vannak, külső bűzelzárók (mosógép, mosogató, stb.). A külső bűzelzárókon belül is vannak, falba épített (mosógép szifon) és vannak falon kívüli típusok (mosogató). Ha már túl van a lefolyótisztításon és a bűzelzáró felől kellemetlen szagokat érez, kérje szakembereink tanácsát.

Hol van bűzelzáró:
Padlóösszefolyónál, mosogatónál, kézmosónál, mosógépnél, mosogatógépnél, WC.csészénél, fürdőkádnál, zuhanyzónál, kerti összefolyónál, stb. Anyagát tekintve, fémből (kézmosó) és műanyagból készülhet. A bűzelzárók egyik legfontosabb típusa a padlóösszefolyó, mely több funkciót is ellát: a kád, kézmosó vagy zuhany vizét továbbítja a fővezeték felé, csőtörések és túlfolyások esetén biztonsági vízelvezetőként szolgál, valamint tisztítási pontot biztosít a a vizes helyiség csőszakaszaihoz.

Amennyiben büdöset érez otthonában, főleg a vizes helyiségekbe, egyáltalán nem biztos, hogy dugulás lépett fel. Valószínűbb hogy a bűzelzárás szűnt meg a WC. csészében, padlóösszefolyóban, zuhanytálcában, kézmosóban, vagy a mosogatóban. Kérje szakembereink véleményét a probléma megoldására. Duguláselhárítás fix áron Budapesten.