Miért ne vegyünk olcsó csőgörényt?
Nagyon röviden kifejtve: mert nem fogjuk tudni a dugulást elhárítani, sőt… de azt majd később. Egyetlen létjogosultsága van csak a barkácsáruházakban kapható duguláselhárító csőgörénynek. A kis csőátmérővel rendelkező (32mm) kézmosó vezetékekben lerakódott hajszálak eltávolítására lehet alkalmas, de csak 1-2 méteres szakaszig.
Mi a jellemzője ezeknek az olcsó eszközöknek?
Sajnos pont egy rossz dolog jellemzi őket: gyenge minőségű acél, mely sem anyagminőségében, sem használhatóságában nem olyan mint egy professzionális duguláselhárító spirál. Mivel kézzel kell tekerni-forgatni, nem tud hatékony lenni, mint a komoly fordulaton pörgő ipari csőgörények. Sajnos annyira gyenge, edzetlen az acéljuk, hogy többnyire már az első használatnál elhajlanak, megcsavarodhatnak vagy eltörhetnek.
És találtam is egy jópofa videót a HErBY néven futó videó bloggertől, aki egy masszív padlóösszefolyó dugulást próbál elhárítani egy barkácsboltban beszerezhető 10 méteres csőgörénnyel. Már előre elárulom, mindent elkövetett, de nem sikerült neki a dugulást elhárítani az olcsó csőgörénnyel.
A feltételezése, hogy a dugulás 10 méteren túl van, nem helyes. A dugulás az összefolyó és a WC. csésze között van de ez a kézi eszköz alkalmatlan lekaparni a cső faláról a lerakódást. Sajnos hiányzik a fordulatszám és a nyomaték, amit az ipari gépek állítanak elő.
De a valós veszély csak most jön. A lefolyó csőbe betolva, hajlamosak a visszafordulásra, megcsavarodásra, na ilyenkor baj van, mert az is lehet, hogy bent ragadnak a csőbe. Sajnos heti szinten kapom a telefonokat, hogy drága mester segítsen már kiszedni a beszorult spirált a lefolyócsőből. De nincs az a szakember aki megkockáztatná, hogy utána ereszen egy drága ipari spirált, hogy az is beszakadjon.
Ilyenkor vagy kijön rángatva, vagy ki kell bontani a csőszakaszt, ahova beszorult az olcsó, vacak csőgörény. Összegzésül, ha már megvettük, csak nagyon óvatosan használjuk, finoman centiről-centire tolva, és ha megakad, azonnal húzzuk vissza. És most bemutatok két barkács kategóriájú csőgörényt. Azt hiszem nem lesz nehéz kitalálni, hogy a kettő közül melyik lehet a komolyabb.
Ez a kézi csőgörény teljes mértékben használhatatlan a kicsit is komolyabb dugulások elhárítására. A spirál anyaga nem edzett acél ezért hajlamos a megcsavarodásra. A csőgörény végébe sajtolt rugódarab inkább csak problémák forrása, mint segítség. Gyakran halljuk vissza, hogy elakad a könyökbe vagy beszorul a lefolyórendszerbe. Ezt a típust ne vásároljuk meg, hiába olcsó.
Na ez a csőgörény már jóval használhatóbb. Sajnos az ára legalább hatszor annyiba kerül, mint a használhatatlan típusé. Viszont ezzel a dobba épített (5-10 méter) spirállal már egészen komoly esélyeink lehetnek a kézmosó vagy padlóösszefolyó dugulások elhárítására. A spirál anyaga itt már edzett,a tokmányból tudjuk adagolni az éppen szükséges spirálhosszt és nem hajlamos a megcsavarodásra sem. Ez a javasolt csőgörény.
Hasznos tanácsok a csőgörény használatához:
De ha mégis megvettük a barkácsáruházban kapható olcsó csőgörényt akkor így csináljuk: a csőgörény használatához érdemes segítséget szereznünk, mert ez általában kétemberes feladat. Ne feledkezzünk meg a kesztyűről és a védőszemüvegről sem! Szereljük le a szifont majd a spirál végét vezessük be óvatosan a lefolyóba, miközben társunk az óramutató járásával megegyező irányba tekeri a kart, hogy a spirál a lefolyóban egyre előrébb haladhasson. Mozdulataink legyenek finomak és óvatosak, mert a spirál könnyen bennszakad a lefolyóban. Ne rángassuk, ne erőltessük se előre, se hátra, inkább menjünk biztosra. Ide-oda mozgassuk és. Ha érezzük, hogy megfeszül vagy megakad, addig húzzuk ki a lefolyóból, amíg még lehetséges.
A videóban bemutatott dobba szerelt típus már jóval használhatóbb, mint a sima kis drótok.
WC. – mosdó – mosogató duguláselhárításának eszköze az ipari duguláselhárító gép.
És akkor lássuk, mivel dolgoznak a szakemberek: a képen egy Rothenberger 550-es duguláselhárító gép látható. A berendezés 16 mm-es spirállal, tökéletesen alkalmas a mosogató és padlóösszefolyó vezetékek dugulásának megszüntetésére.
Milyen szolgáltatásokat nyújtanak Budapesti duguláselhárító szakembereink:
1. Spirálos (csőgörényes) duguláselhárítás
2. Magasnyomású csatorna mosatás (woma)
3. Vízvezeték szerelés
4. Fertőtlenítés
5. Fűtésszerelés
6. Kamerás csatorna vizsgálat
Duguláselhárítás Budapesten – fix áron, gyorsan, olcsón. Duguláselhárító szakembereink hétvégén és ünnep napokon is dolgoznak. Miden duguláselhárításra 1 hónap garanciát vállalunk. Budapest minden kerületében és Pest megye területén is számíthat ránk.
Duguláselhárítás · Duguláselhárítás Budapest · Duguláselhárítás házilag
Duguláselhárítás Budapest kerületeiben
Duguláselhárítás III. kerület – Óbuda
Duguláselhárítás IV. kerület – Újpest és Káposztásmegyer
Duguláselhárítás XVII. kerület – Rákoscsaba, rákosliget és Rákoskeresztúr
Duguláselhárítás XVIII. kerület – Pestszentlőrinc és Pestszentimre
Duguláselhárítás XIX. kerület – Kispest
Duguláselhárítás XXIII. kerület – Soroksár