Duguláselhárítás Nagymaroson és a környező településeken. Duguláselhárítás kedvező áron, falbontás nélkül Nagymaros. Fix áras duguláselhárítás és 30 nap garancia minden munkára! Fertőtlenítés és lefolyótisztítás Nagymaroson. Mosogató, mosdó, kád, zuhanytálca, padlóösszefolyó és WC. dugulás elhárítása Nagymaros.
Amiben mindig számíthat ránk: Konyha, WC, mosogató, fürdőszoba, mosdó, zuhany, padlóösszefolyó, duguláselhárítás. Piszoár, bidé, mosogatógép, mosógép lefolyóvezeték duguláselhárítás. Fix áras szolgáltatásokat nyújtunk, rejtett költségek nélkül. Garanciát vállalunk az elvégzett munkára, kizárólag bontás nélküli megoldásokat alkalmazunk, tiszta munkavégzéssel. Igény esetén, vízvezeték szerelő szakember bevonása is lehetséges. Nagycsaládosoknak, nyugdíjasoknak és diákoknak árkedvezményt biztosítunk a munkadíjból.
Non-stop ügyfélszolgálat, fix árak, garancia vállalás.
Ami van:
• előre megbeszélt fix ár
• pontos megjelenés
• tiszta munkavégzés
• 30 napos garancia az elvégzett munkára
• 20 éves tapasztalat
És ami nincs:
• nincs rejtett költség
• nincs hétvégi és ünnepnapi felár
• nincs kiszállási díj
• nincs óradíj
• nincs folyóméter díj
Fix áras szolgáltatások – Lefolyó tisztítás Nagymaros
Non-stop ügyfélszolgálat a hét minden napján.
Duguláselhárítás falbontás nélkül a legmodernebb gépekkel.
Miért érdemes minket választania ?
Kollégáink több mint 20 éves szakmai tapasztalattal rendelkeznek.
A legkorszerűbb duguláselhárító gépparkkal rendelkezünk.
Pontosan, a megbeszélt időpontban érkezünk.
A megbeszélt áron oldjuk meg a problémát.
Kizárólag bontás nélkül dolgozunk.
Igény esetén vízvezeték szerelő szakembert is biztosítunk
És egy pár hasznos tipp:
1. Bőséges meleg víz használat és kevés mosogatószer.
2. Inkább folyékony mosószert használjunk a mosogatógépben, mint tablettát.
3. Kézmosó szifonunkat, legalább fél évente takarítsuk ki.
4.A WC. dugulások kialakulásánál jelentős tényező a víztakarékos tartály.
5. A műanyag lefolyószűrők használata, csak hajmosásnál indokolt.
Szolgáltatásaink Nagymaros térségében:
- Beltéri lefolyórendszerek tisztítása és időszakos karbantartása.
- Kültéri csatorna hálózatok tisztítása és időszakos karbantartása.
- Esővíz elvezető rendszerek duguláselhárítása.
- Fertőtlenítés és szagtalanítás a duguláselhárítás után.
- Hibamegállapítások és szakvélemények kiállítása.
Tisztelt Látogató
Az alábbi pár sorban azokat a kérdéseket foglaljuk össze, amik a duguláselhárítás során merültek fel és érdekes lehet másnak is.
Kérdés: Megpróbálhatom házilag is megoldani a dugulást, és mivel érdemes próbálkozni ?
Válasz: Igen, bátran lehet próbálkozni. Mosogatónál némi lefolyó tisztítószer, majd forróvíz. Kézmosónál ugyan ez, esetleg kis kézi csőgörény is alkalmazhatunk az összegyűlt hajszálak kivételére. A WC. -nél csak a pumpa jöhet szóba.
Kérdés: Minden esetben megoldható a duguláselhárítás bontás nélkül ?
Válasz: Sajnos nem. Az esetek 95% igen, de amennyiben eltört a szennyvízelvezető rendszer, vagy olyan mértékű sérülést szenvedett (belekerült építőanyag, összedőlt akna, csatorna süllyedés, gyökérbenövés, stb.) hogy a tisztítás után is bizonytalan, hogy meddig fog üzemelni, ekkor általában a szakember is a csőcserét javasolja.
Kérdés: Mitől alakul ki a dugulás a csatornarendszerben ?
Válasz: Főként a szerkezeti hibák a felelősek (vékonyka csövek, rossz lejtések, hanyag illesztések, kontrás kötések), másodsorban a kevés víz és meleg víz felhasználás, ami túlzott mosogató és mosószer felhasználással párosul. És utoljára az idegen tárgyak a WC. vezetékében, úgymint: ételmaradék, toalett kacsa, intimbetét, nedves törlőkendő, gyerekjáték, macskaalom, stb.
Kérdés: Milyen eszközökkel dolgoznak a duguláselhárító szakemberek ?
Válasz: Ipari kivitelű kézi spirállal, szívó-nyomó pumpával, motoros csőtisztító berendezéssel, hordozható nagynyomású, kompresszoros mosatóval, Woma rendszerű csatornamosató teherautóval, csatorna kamerával, stb. Minden esetben a megismert probléma határozza meg az bevethető technikát.
Kérdés: A begyökeresedett cső hogyan dugul el, és hogyan tisztítható ?
Válasz: A már koros udvari lefolyóvezetékek, még eternitből vagy betonból készültek. Az eltelt évtizedek során a csőkötések, toldások vagy maga az egész cső elfáradt és repedezetté porózussá válik. A fák gyökérzetének ideális táptalaj a csőből szivárgó kommunális folyadék és ehhez hozzá is akar férni, ezért körbe növi, sőt szélsőséges esetbe összeroppantja a csövet a gyökérzet. Különösen az örökzöld félék a veszélyesek. Maga a tisztítás is nehéz ügy, itt már komoly eszközökre van szükség: gyökérvágó fejek, láncos fejek, nagynyomású mosatás és végül nagynyomású gyökérvágó fejekre. És mindezzel együtt, csak tűzoltás történik, ami ideig óráig lesz jó. A sérült csőhálózaton keresztül a gyökerek újra-és újra be fognak nőni. Hosszú távon minden képen indokolt a cső cser.
Kérdés: Mitől van büdös a fürdőszobában ?
Válasz: Általában a kialakulóban lévő dugulás kellemetlen előjele. Kiszáradt szifonok és összefolyók. Továbbá a rossz bűzelzárásoktól, melynek számos oka lehet. A WC. csésze és szennyvíz kifolyó csatlakozása nem zár hermetikusan (ültetőgumi hiánya). És az egyik leggyakoribb: emeleti lakásokat érintő vákuum hatás, melynek a lezúduló víz a kiváltó oka, erre hivatott a strang szellőző, légbeszívó szeleppel. Eltört, szivárgó lefolyó vezeték
Kérdés: Milyen gyakran kell duguláselhárítást végezni ?
Válasz: Alap esetben csak akkor, ha eldugult a lefolyó, de fejlett országokban, prevenciós célzattal 1-2 évente ki szokták hívni a duguláselhárító szakembert és átspiráloztatják, átmosatják a nagyobb rendszereket. Ez főleg a folyamatos műszakban üzemelő egészségügyi, termelő, kereskedelmi és szolgáltató objektumokra jellemző. (egészségügy, élelmiszeripar, vendéglátás, stb.)
A kereskedelmi forgalomban kapható vegyszerekkel legyünk óvatosak, több különböző összetételű lefolyótisztító szert ne alkalmazzunk egyszerre, nem fokozzák egymás hatását, hanem inkább még nagyobb dugulást okoznak. Előre döntsük el, hogy lefolyótisztító granulátumot használunk, vagy folyékony állagú lefolyó tisztítószert. (Mindenki másra esküszik.) Kisebb lefolyó dugulások esetén először mindig a házi, környezetbarát szerekkel próbálkozzunk: kóla, sütőpor, ecet, szódabikarbóna, forróvíz kombinációk.