Kezdőlap

A duguláselhárítás telefonszáma

Tisztelt Látogató! Amennyiben eldugult a lakásán vagy a munkahelyén a lefolyórendszer, forduljon hozzánk bizalommal a gyors segítségért. Duguláselhárító szakembereink ingyenes kiszállással, pontos megérkezéssel és tiszta munkavégzéssel dolgoznak Budapesten és Pest megyében. A duguláselhárítás profi gépekkel és Woma rendszerű csatornamosóval történik. Fix árakkal dolgozunk és bontás nélküli. Pontos megjelenés, tiszta munkavégzés jellemzi kollégáinkat. Egyedülálló – 30 napos garanciát adunk minden elvégzett munkára!

Duguláselhárítás

Miben tudnak szakembereink segíteni?

1. Konyhai mosogató dugulás
2. WC. dugulás
3. Padlóösszefolyó dugulás
4. Mosdó dugulás
5. Fürdőkád dugulás
6. Zuhanytálca dugulás
7. Piszoár dugulás
8. Bidé dugulás
9. Alap vezeték dugulás

Milyen duguláselhárító eszközöket használunk?

1. Rothenberger R600 profi duguláselhárító gép
2. Rems Cobra 22 profi duguláselhárító gép
3. ROM Smartcombi – profi WOMA csatornamosó kocsi
4. SBS-EC- ledes csatornakamera
5. HONDA WT40 szennyvízszivattyú

Duguláselhárító szolgáltatásaink

Legnépszerűbb szolgáltatásaink Budapesten és Pest megyében: beltéri lefolyórendszerek tisztítása spirálos technológiával, kültéri csatorna hálózatok mosatása és tisztítása WOMA duguláselhárító berendezéssel. Kamerás csatorna vizsgálat és nyomvonal meghatározás, lakáson belül és épületen kívül. Vízszivattyúzás – elárasztott pincékből és garázsokból. Vízvezeték szerelés és csatornahálózatok javítása.

1. Spirálos duguláselhárítás
A köztudatban csőgörénynek is nevezik a spirálos tisztítást. Általában 10, 16, és 22 mm átmérőjű duguláselhárító spirálokat alkalmazunk a lefolyórendszerben fellépő dugulások megszüntetésére. Ezek a berendezések és spirálok nem a hobbi kategóriába tartoznak. A különleges minőségű, edzett acélspirálok rendkívül rugalmasak és szívósak. A duguláselhárító gépek, pedig rendkívül nyomatékos és erős berendezések. A dugulások fajtájának függvényében több fajta fejet (kaparó, gyökérvágó, zsírvágó,  láncos, pengés, tölcséres, flexibilis )lehet a spirálok végére felhelyezni.

2. Womás csatornamosatás
Más néven magasnyomású duguláselhárítás (womázás). A Woma márka egy fogalom, az ipari nagynyomású tisztítás témakörében. A módszer lényege, hogy nagyon magas nyomású vízzel lesz teljes keresztmetszetben átmossa az eldugult csőszakasz. A víznyomás elérheti a 100-250 bár nyomást is. A womás csatornamosás ott szükséges ahol már a spirálos módszer csődöt mondott, mint például: iszap, homok, sóder, építőanyag lerakódás a csatornahálózatban. A technológia főként a kültéri rendszerek tisztításában alkalmazható.

3. Csatornakamerázás
A csőkamerás csatorna diagnosztikai vizsgálatra a beázások és periodikusan ismétlődő dugulások felderítésénél lehet szükség. A csatornakamera hosszú optikai berudaló vezetékkel rendelkezik, így akár 30 méteres szakaszok felderítésére is alkalmas. Általában méterszámlálóval, giroszkópos önbeálló fejjel és videórögzítő funkcióval is rendelkeznek. Leggyakrabban észlelt hibák a csatornahálózatban: építőanyagok törmelék, gyökérbenövés, csatornatörés.

4. Csatorna nyomvonal meghatározás
Amennyiben az Ön ingatlanában (udvaron vagy a lakásában) olyan csatorna hálózat található, melynek pontos helyéről nincs dokumentációja, így nem ismerheti ezen csatornák nyomvonalát, akkor keresse vízvezeték szerelő munkatársainkat és mi meghatározzuk a csatornahálózat pontos nyomvonalát. A helymeghatározó műszereink  megállapítják merre fut a csatornahálózat a talajban az épület alatt vagy a falban.

5. Vízvezeték szerelés
Mindenféle csőrepedés és csőtörések javítása gyorsan, garanciával, lefolyórendszerek javítása, mosogatók és mosdók cseréje, csaptelepek javítása és csere. Beépített WC. tartályok javítása és cseréje. WC. csészék cseréje, mosogató gépek és mosógépek bekötése. Sarokszelepek, sarokcsapok, főelzárók cseréje, kerti csapok és fagytalanítók javítása és cseréje. Komplett vízvezetékrendszerek és csatorna hálózatok kiépítése.

6. Vízszivattyúzás pincéből és garázsból
Vállalkozásunk többféle szivattyú típussal dolgozik, annak függvényében, hogy honnan és mekkora mennyiségű vizet kell kiszivattyúzni az ingatlanból. Amennyiben a műszaki lehetőségek engedik teljesen szárazra tudjuk szivattyúzni a területet. Vállalkozásuk Budapest összes kerületében és Pest megye teljes területén vállalja a vízzel elárasztott pincék, raktárak, irodák, műhelyek, garázsok, szuterének és aknák szennyvíz és vízszivattyúzását.

7. Fertőtlenítés – duguláselhárítás után
Egyre gyakrabban merül fel az igény, különösen a folyamatos üzemben működő vállalkozásokban, intézményekben, hogy a dugulás megszüntetése után azonnal használható legyen a vizes helyiség. Sokszor  a már jól funkcionáló helyiségben a megmaradt piszok és a kellemetlen szagok ezt nem teszi lehetővé.  A szakember, megfelelő védőfelszerelés alkalmazása mellett felviszi a folyékony fertőtlenítő szert a padozatra és a szennyezett lábazatra. A fertőtlenítő szer rendkívül gyorsan kifejt hatását, pár órán belül vissza lehet pakolni a helyiségbe.

Duguláselhárítás bontás nélkül

Minden dugulást el tudunk hárítani?

Igen, szinte minden dugulást el tudunk hárítani, de a technológiák és eszközök különbözők lehetnek. Sajnos a dugulások minden háztartásban előbb-utóbb bekövetkeznek és az igazán komoly dugulásokat házilagos módszerekkel lehetetlen elhárítani. Szakembereinkre a hét minden napján számíthat. Nagy teljesítményű spirálos duguláselhárító gépekkel és magasnyomású Woma csatornamosó  berendezéssel dolgozunk.

Mikor elkerülhetetlen a bontás? A szakszerűtlenül megépített csatornaszakaszoknál, ahol nem megoldható a duguláselhárító eszköz bevezetése a lefolyóba. Beszakadt, sérült csőszakasz esetén is szükség lehet a feltárásra. És végül, amikor olyan idegen tárgy van a lefolyó csőben, ami szakszerűen nem távolítható el sem spirállal, sem csatorna mosó berendezéssel. Ilyen gondot tud okozni az építési törmelék, beton, csemperagasztó a csőben.

Mikor dolgoznak a duguláselhárító szakembereink?

A hét minden napján, talán egy-két ünnepnap van amikor hamarabb fejezzük be a munkát. Csatorna és lefolyó tisztítás : hétfőtől – vasárnapig, dugulás elhárítás lakáson belül és épületen kívül. Honlapunk további oldalain mindent megtudhat a dugulások kialakulásáról, valamint tanácsokat kap az otthoni duguláselhárítás fortélyairól. Duguláselhárítás Budapesten – 1 órán belül – garanciával – a legolcsóbban ! Fix árak, járulékos költségek nélkül.

A duguláselhárítás telefonszáma

Miért válassza szakembereinket?

Több mint 20.000 sikeres duguláselhárítás végeztünk az évtizedek folyamán. A közel 25 év alatt a dugulások összes fajtájával találkoztak már szakembereink, ezért a megszerzett tapasztalatok birtokában kijelenthetjük, hogy profi duguláselhárító szakemberek vagyunk. Budapesten több csapat duguláselhárító szakemberrel dolgozunk, akik ipari csőgörényekkel, csatornakamerákkal és helymeghatározó berendezésekkel dolgoznak. A profi duguláselhárító gépek és szerszámok lehetővé teszik az épületen belüli és az udvari dugulások elhárítását is.

A Woma csatornamosó berendezésünk a duguláselhárítás csúcsát képviseli, itt akár 200 bár víznyomás és 100 liter/perc vízhozam is elérhető. Ezek a csatornamosó gépek a kültéri csatornában fellépő komoly dugulások elhárítására alkalmasak. Bátran kijelenthetjük, hogy az egyedülálló 30 napos garancia vállalás, meghozta az elismerést vállalkozásunknak. Minden megrendelő örömmel fordul olyan szakemberhez, aki hosszútávú garanciát ad a munkájára.

Woma csatornamosó
A profi duguláselhárító szakember legfontosabb jellemzője a sokéves rutin és a megfelelő eszközök használata. Fontos, hogy több év gyakorlattal rendelkezzen és fontos, hogy érzéke is legyen a duguláselhárító szakmához. Általánosságban elmondható, hogy az épületgépészet valamely területéről származnak a legelhívatottabb duguláselhárító szakemberek.  A profi duguláselhárító szakember a munka megkezdése előtt alaposan felméri a helyszínt és az eldugult lefolyót. Az alábbi pár sorba ismerjünk meg néhány fontos jellemzőt, amelyek segíthetnek, hogy tényleg profi duguláselhárító szakembert válasszunk. Ha ezt a felsorolást végig olvassa a megrendelő, akkor talán nem fog melléfogni!

Profi duguláselhárítás jellemzői

1. Informatív weboldal
Már ez elég sokat segíthet a szakember kiválasztásában. A látogató megtalál-e minden információt ahhoz, hogy ki tudja választani a szolgáltatást.

2. Segítőkész ügyfélszolgálat
A jó ügyfélszolgálatot már fél siker. Egyáltalán felveszi-e a szakember vagy a diszpécser a telefont, esetleg rövid időn belül megtörténik-e a visszahívás? Készségesen válaszol az ügyfelek kérdéseire.

3. Jó kommunikációs készségek
Az ügyfél pontos és türelmes kikérdezése is nagyon fontos a probléma feltárásában és a későbbi munkafolyamatok és költségek tisztázásában.

4. Megbízhatóság
A profi szakember pontosan érkezik a megbeszélt időpontra, és megbízhatóan végzi el a munkát.

5. Szakértelem és tapasztalat
Talán ez az egyik legfontosabb szempont. Egy profi duguláselhárító szakembernek széles körű szakértelme és tapasztalata van a dugulások elhárításában. Ismeri a különböző csatorna és lefolyórendszereket és dugulások leggyakoribb okait.

6. Professzionális felszerelés
Rendelkezik a munkához szükséges profi, ipari minőségű szerszámokkal és felszereléssel a dugulások hatékony elhárításához.

7. Tervezhető költségek
Egy profi duguláselhárító a helyzet felmérése után, érthetően tájékoztatja a megrendelőt a költségekről, és a későbbiekbe nem merülhetnek fel rejtett költségek.

8. Higiénia és tisztaság
A szakember megjelenése ápolt, eszközei tiszták. Munkája közben és a munka végeztével is ügyel a tisztaságra.

9. Garancia vállalás
Hosszútávú garanciát ad az elvégzett munkára, ami bizalmat ad az ügyfélnek. Mindemellett felhívja a figyelmet arra is, hogy mire nem vonatkozik a garancia.

10. Felelősség biztosítás
Rendelkezik olyan biztosítással, ami egy nem várt káreseményre is kiterjed.

11. Számla adás
Ez már szinte elengedhetetlen a legális működés érdekében.

12. Felhasználói értékelések
Érdemes a Google vagy más portálokon megtekinteni a vállalkozás értékelését.

Duguláselhárítás konyhában

A duguláselhárító eszközökről

A profi duguláselhárító szakembert az különbözteti meg az átlag ezermestertől, hogy a szerszámai és berendezései profi minőséget képviselnek, úgy mint: duguláselhárító gépek, magasnyomású csatorna mosó, helymeghatározó és csatorna kamera. Ezek az eszközök sajnos rendkívül drágák, ezért csak a szakma iránt elkötelezett, hosszútávra tervező szakemberek vásárolják meg. Csak a példa kedvéért: míg egy barkács áruházban kapható kézi csőgörény 2-3 ezer forint, addig egy szakember profi csőgörénye 500 ezer forint is lehet. A csatorna mosó berendezések és csatorna mosó kocsik (WOMA) áráról már ne is beszéljünk, mert még egy mobil csatornamosó eszköz is 2 millió forintba kerülhet. A WOMA kocsi pedig akár 50 millió forint is lehet.

Ridgid csatornakamera

Fix árakkal dolgozunk, kiszállási díj nincs

Már a telefonos megbeszélés során közöljük a várható fix árakat. És talán ami még fontos, nem számolunk fel méterárakat sem. Bármilyen átmérőjű csatorna dugulás elhárítására fel vagyunk készülve. Minden szakemberünk Budapesten és Pest megyében lakik, ezért nagyon gyorsan tudunk reagálni a feladatokra. Igény esetén vízvezeték szerelő szakembert is bevonunk a szerelvények cseréjénél. Mielőtt telefonálna, feltétlen olvassa el a weboldalunkon található cikkeket a dugulások házilagos megszüntetéséről. Itt a dugulások megelőzéséről és az otthoni praktikákról találhat rengeteg hasznos írást.

A duguláselhárítás telefonszáma

Ingyenes kiszállás Budapest egész területén

Duguláselhárító szakembereink a magas üzemanyagárak ellenére is ingyenes kiszállással vállalnak duguláselhárítást, csatornatisztítást és lefolyótisztítást Budapesten.  Csapatunk bízik benne, hogy az elvállalt munkát, gyorsan, határidőre és precízen el tudja végezni. Tapasztalataink szerint ez nagyon jól esik minden megrendelőknek.  Budapesten kívül – Pest megye távolabbi pontjain –  sajnos alkalmaznunk kell egy minimális kiszállási díjat.

Eldugult a mosogató

Mosogató duguláselhárítás

Duguláselhárító szakembereket a mosogató eldugulásával kapcsolatba szokták leggyakrabban megkeresni. A dugulások hátterében csak ritkán áll komolyabb műszaki probléma. Többnyire csak arról van szó, hogy az évek alatt lerakódnak a mosogatószerek a lefolyócső falára. Gyakran sikert érhetünk el, ha megpróbáljuk házilag a duguláselhárítást.

Takarítsuk ki a szifont!
Kezdjük azzal, hogy a lefolyócsonkot ellenőrizzük. Gyakran nincs is komolyabb probléma, mint az ételmaradékoktól eltömődött lefolyócsonk. Ezután jöhet a mosogató szifon kitakarítása, a művelethez készítsünk a mosogató tálca alá vödröt és rongyokat. Amennyiben végeztünk a szifon takarításával, körültekintően szereljük vissza és próbáljuk ki, hogy lefolyik-e a mosogató. Ha igen, nincs más dolgunk, ha nem haladjunk tovább.

Most jöhet a pumpa
A pumpáláshoz engedjük tele meleg vízzel a mosogató lefolyóját és ilyenkor kezdjük el a pumpálást. Válasszunk, kifejezetten a mosogatóhoz gyártott nagyobb fejű puha gumiból készült pumpát. Ez sokkal hatékonyabb, mint a merevebb kis fejű WC. pumpa. A túlfolyó lefogása mellett kezdjük meg a gyors és erőteljes pumpálást. Sokszor már ez a mozdulatsor sikert is hozhat, és megindul a lerakódás a lefolyócsőből.

Használjuk a csőgörényt
A következő technika amit bevethetünk a mosogató dugulás elhárítására az a csőgörény használata. Fontos, hogy minőségi darabot vásároljunk a szerszám üzletbe vagy áruházba. A komolyabb darabok sok bosszúságtól mentenek meg minket a jövőben. A vastagabb átmérőjű dobba szerelt csőgörények már egészen jól használhatók. A szifon leszerelése után vezessük be a csőgörényt a mosogató lefolyóba, ezután ki-be húzgálva és forgatva használjuk. A műveletet jobb ha két ember végzi, az egyik forgatja, a másik személy kesztyűben a ki-be húzgálásra figyel.

Jöhetnek a vegyszerek
Ha időt akarunk spórolni és igazán hatékonyak szeretnénk lenni ne kísérletezzünk szódabikarbónával, ecettel, trisóval, mert nagyon ritkán segítenek. Egyből vessük be a folyékony lefolyó tisztítószerek valamelyikét. Nézzük meg a leírásban a koncentrátum erősségét. Főleg a nátrium-hidroxid tartalmát, ez fogja meghatározni a hatékonyságot.

Mit csinálna a duguláselhárító szakember a mosogató dugulással?
Szinte minden esetben ipari spirálos duguláselhárító gépet fog használni. 40mm-63mm közötti mosogató lefolyóknál 16-os spirált fog használni. A falban lévő mosogató lefolyók hossza általában 3 méter és 10 méter között szokott lenni. Ezt a szakaszt szükséges megtisztítani. Többnyire egy fél órás műveletre számíthatunk.

Dugulás a WC.-ben

WC. duguláselhárítás

A WC.-ben kialakult dugulás talán a legégetőbb dugulás fajta. A WC. csésze eldugulása nem tűr halasztást. Mosogatni lehet, holnap is vagy ideiglenesen a kézmosóban is, de a WC. használat nem várhat. Sajnos az a rossz hír, hogy a komolyabb WC. dugulások elhárítását otthoni körülmények nem fogjuk tudni megoldani. Hiszen a WC. csésze felbontására csak kevesen vállalkoznak, ezért ilyen tanácsokat nem adunk, ezt majd hagyjuk a duguláselhárító szakemberekre. Ha, WC illatosító vagy valami tárgy esett be a WC. csészébe és beszorult a csészébe vagy a lefolyó könyökébe, azt nem fogjuk tudni eltávolítani házilag. Azonban, ha más lágyabb anyag gyülemlett fel, azt a pumpával vagy a felmosóval el fogjuk tudni lökni a WC. csészéből.

Jöhet a sima WC. pumpa
A WC. csészében kialakult kisebb dugulások megszüntetésének legjobban használható eszköze a kis fejjel rendelkező, fa nyelű WC. pumpa. A pumpáláshoz csak annyi előkészület szükséges, hogy jó sok víz legyen a csészébe, ez segít majd leöblíteni a megmozdított dugulást. A pumpálást erőteljesen végezzük, le és fel.

Használjuk a felmosót
Sok esetben még hatékonyabb tud lenni mint a sima WC. pumpa. Ennek az az oka, hogy a hosszú felmosó szárral még nagyobb löketet tudunk adni a dugulásnak. A feladat elvégzéséhez, az egyszerű kör alakú, bolyhos felmosó fejjel rendelkező típus az alkalmas. Itt is engedjük tele a WC. csészét vízzel és ezután kezdjünk neki a pumpálásnak.

Mit csinálna a duguláselhárító a WC. dugulással?
Első próbálkozása az lehet, hogy egy nagy méretű, ipari szívó-nyomó pumpával megpróbálja elhárítania dugulást. Amennyiben ez nem megy mert a dugulás komolyabb vagy messzebb van a WC. csészétől, akkor szakszerűen felbontja a WC. csészét. Ezután a spirálos duguláselhárító gépet veszi használatba. Általában a WC. lefolyók átmérője 110mm és 125 mm között van. A leggyakrabban a 22mm-es spirál és a rácsatlakoztatott duguláselhárító fej bevetésével fog dolgozni. A munka a csésze felszedésével és visszarakásával együtt egy órát szokott igénybe venni.

Padlóösszefolyó dugulás

Padlóösszefolyó duguláselhárítás

Bár az újabb ingatlanokban egyre kevésbé van már jelen a padlóösszefolyó, mert ki ment a divatból, de azért még nem szorult ki teljesen. Ahol van még, ott 10 éven belül probléma szokott vele lenni. A dugulás abban mutatkozik, meg, hogy valamelyik rá kötött lefolyó (kézmosó, fürdőkád, mosogató) használata közben felbugyog. A jelenség sajnos látványos, mert úszik a fürdőszoba.

Tisztítsuk ki az összefolyót kézzel
Teljesen felesleges a vegyszerek használata, mert nem fog eljutni a dugulás helyéhez, mert víz áll mögötte. Hatékonyabb, ha a duguláselhárítást azzal kezdjük, hogy szétszedjük a padlóösszefolyó bűzelzáróját (fedél, buborék, könyök, kazetta) egészen addig, hogy az elfolyó ág látható legyen, majd minden lerakódást kiszedünk belőle.

Zuhanycső vagy slag használata
Csak kisebb dugulások esetén érhetünk el sikert a víznyomásos módszerrel. A művelet lényege, hogy a már bűzelzáró egységtől megszabadított padlóösszefolyó elmenő ágába kell bevezetni a zuhany csövét vagy a slagot. Amennyire csak lehetséges tömítsük el a lefolyó és a bevezetett tömlő körüli rész, hogy még nagyobb víznyomást tudjunk adni az eldugult lefolyóra. Gyakran pár másodperc elég és el tudjuk lökni a lágyabb dugulásokat.

Használjunk csőgörényt
Mivel a bűzelzáró egységet már sikeresen eltávolítottuk, így hozzáférünk az elmenő lefolyó ághoz. Ide vezessük be a csőgörény és ki-be húzgálva, forgatva próbáljunk meg eljutni a főlefolyóig. A munka gusztustalan, de lefolyó szakasz általában rövid. Jó tanács, ha kicsit is megindul a dugulás, folyassunk meleg vizet folyamatosan az összefolyóba és így folytassuk a csőgörényezést.

Mit csinálna a duguláselhárító az eldugult padlóösszefolyóval?
A bűzelzáró rendszer szétszedése után, bevezeti az eldugult lefolyóba az ipari csőgörényt. Az ipari duguláselhárító berendezések magas fordulatszámon dolgoznak és ahogy halad a spirál a lefolyóban, minden szennyeződést felaprít és magára teker. A visszahúzás fázisában folyamatosan engedi a meleg vizet és forgásirányt váltva, visszafelé is áttisztítja a lefolyócsövet. Ezután a szakszerű összeszerelés következik.

Fürdőkád dugulás

Fürdőkád duguláselhárítás

A fürdőkád dugulás megszüntetése szintén egy halaszthatatlan probléma, mivel a napi fürdés elengedhetetlen. A fürdőkád lefolyórendszere legfőképpen a szappan, tusfürdő és sampon maradványoktól dugulhat el. Érdemes megjegyezni, ahol hosszú hajú emberek használják a kádat és nem használnak lefolyószűrőt, ott gyakrabban lesz szükség a lefolyó karbantartására vagy duguláselhárításra. Tételezzük fel, hogy a kád be van építve és nem férünk hozzá a lefolyórendszerhez, így csak azokat a bontás nélküli lehetőséget vizsgáljuk meg, amik könnyen alkalmazhatók.

Jöjjön a pumpa
amire szükségünk lesz az egy jó minőségű, puha szilikonos, nagy fejű pumpa. először engedjük félig a fürdőkádat meleg vízzel. Ezután fogjuk be a túlfolyót, majd a pumpával le-fel kezdjük pumpálni a lefolyót. Igyekezzünk minél nagyobb vákuumot kelteni, hogy a lefolyócsonkból fel tudjuk rántani a lerakódásokat. A víztartalék, amit előrelátóan a kádba eresztettünk, most fog jól jönni. Ha már megmozdult a dugulás, a kieresztett meleg víz segíteni fog a lefolyó kitisztulásában.

Használjuk még a tusolócsövet is
Ennek csak akkor van értelme, ha már valamennyire fel tudtuk lazítani a dugulást, de még szűk a lefolyó keresztmetszet. A zuhanyrózsát vagy a zuhany csövét a kád lefolyóra illesztve adjuk rá a maximális víznyomást és mosassuk percekig a lefolyót. A módszer sokszor lehet sikeres.

Használjunk lefolyótisztító szereket
Az otthoni szerekkel felesleges kísérletezni, mert a hajcsomókat és mosószermaradványokat nem fogják feloldani. A boltokban rengetegféle lefolyó tisztítószer kapható. Ritkán esik róla szó, de semmi képen ne alkalmazzunk lefolyótisztító granulátumokat, mert a szakemberek egybehangzó véleménye szerint gyakran belekötnek a fürdőkád szifonjába. Ha minden képen használni szeretnénk bolti lefolyótisztító szereket akkor a magas (nátrium-hidroxid) koncentrációval rendelkező folyékony halmazállapotút használjuk

Mit csinálna a duguláselhárító szakember az eldugult fürdőkáddal?
A beépített kádnál létfontosságú, hogy hozzáférjen a kád alatt lévő szifonhoz és a lefolyószakaszhoz. Akril kádaknál csak a panelt kell leemelni és már is látható a kád alatt lefolyó rendszer. Beépített kádnál, ha van szerelőablak akkor nincs gond, ha nincs akkor viszont gond van, el kell távolítani 1-2 csempét. Ezután már leszerelhető a szifon és a már említett gépes duguláselhárítás követezik.

Eldugult zuhany lefolyó

Zuhany duguláselhárítás

Két fő fajta zuhanyzó megoldást különböztetünk meg. Az egyik az épített, csempés aljú, összefolyóval rendelkező típus. A másik megoldású a tálcás kivitelű zuhanykabin. A tálcás kivitelnél a tálca lehet, műanyag, műgyanta vagy lemez. A lényeg az, hogy a lefolyó rendszerhez nem férünk hozzá, mert ez a tálca alatt van.
És vajon mitől dugul el zuhany lefolyója? A sok hajtól, sampontól, tusfürdőtől, ruhafoszlánytól, szőrszálaktól, hajtól.

Zuhanytálca tisztítása házilag
Először is tisztítsuk ki zuhanytálcánk hajfogó kosarát. Esetleg a zuhanycsövet vezessük a lefolyóba és adjunk rá maximális nyomást, hátha kimossa az eltömődést. Kísérletezhetünk még környezetbarát anyagokkal, úgy mint : forró víz, ecet, kóla, trisó, szódabikarbóna. Ha ezek nem segítenek, jöhet a legerősebb lefolyótisztító a nátrium-hidroxid. Pár kanál elég a zuhanytálca összefolyóba, majd öntsük fel forró vízzel. a folyamat hővel és kellemetlen szagokkal jár együtt, feltétlen szellőztessünk. Ha nem oldódott meg ne kísérletezzünk a pumpával vagy a csőgörénnyel, mert kárt tehetünk a tálca alatt lévő flexibilis lefolyóban.

Mikor használhatjuk a csőgörényt vagy a pumpát?
Az épített zuhany összefolyó dugulása esetén nyugodtan használhatjuk, mivel a lefolyórendszer a betonban fut, fixen. Első lépésben a folyóka vagy összefolyó fedelét vegyük le, majd minden bűzelzáró alkatrészt távolítsunk el. Ha láthatóvá vált az elmenő csőszakasz, itt már bármit megpróbálhatunk. Bevezethetjük a slagot is és ráadva a víznyomást ellökhetjük a dugulás vagy használhatjuk a csőgörényt a már ismertetett módon.

Mit csinálna a duguláselhárító szakember az a zuhany dugulással?
Ha akril tálca van semmit! Itt ugyan is azonnal kárt okozna a duguláselhárító gép a vékonyka flexibilis csőben. Amennyiben épített zuhany van, az összefolyó szétszedése után ugyan úgy jár el mint a sima padló összefolyó duguláselhárításnál. A munka hamar, akár percek alatt meg van a profi gépeknek köszönhetően.

Kézmosó dugulás

Mosdó – kézmosó duguláselhárítás

A mosdó terhelése is igen nagy és a kézmosók sajnos csak 32mm-es lefolyó átmérővel rendelkeznek. Mint már sokszor kitárgyaltuk, a duguláselhárítás első lépése a lefolyócsonk tisztaságának ellenőrzése, majd a szifon kitisztítása. Gyakran egész komoly hajcsomó és maréknyi gusztustalan anyag található a mosdó szifonban. Van, hogy csak ennyi kellett és már működik a kézmosó. Ha nem, akkor már tudjuk, hogy a fali lefolyóban van a dugulás.

Használjuk a nátrium-hidroxidot
Érdekes, talán a nátrium-hidroxid (patikába és háztartási boltokban is beszerezhető) az egyik leghatásosabb vegyszer a mosdó dugulás megszüntetésére. Nagyon vigyázzunk vele, mert nagyon erős vegyszer, a ráöntött vízzel azonnal heves reakcióba lép. 2-3 kanál is elég a dugulás megszüntetéséhez. Erős, büdös szaggal jár a reakció, ahogy elkezdi szétmarni a szőr, haj, bőr és mosószer maradványok elegyét. Érdemes akár több órát hagyni a lefolyóba.

A mosdó pumpálása
Talán a legfontosabb a jó pumpa kiválasztása. A feladathoz legjobb a lágyabb és nagyobb fejjel rendelkező szilikon gumiból készült pumpa a legjobb. Ezek sokkal nagyobb szívó-nyomó erőt képesek kifejteni. Engedjük tele a mosdót meleg vízzel. A túl folyót fogjuk be, majd ütemesen fel-le pumpáljuk a mosdó lefolyót. Van, hogy 1-2 pumpálás után megindul a víz a lefolyóból.

Használjuk a csőgörényt a mosdó tisztításához
Ha sikerült leszerelni szifont, vezessük be a csőgörény a lefolyóba. Most jön a ki-be húzgálás. A haj, szőr, bőr maradványok általában csak rövid szakaszon szoktak lerakódni, tehát ha szerencsénk van 1 méteren belül lesz a lerakódás.

Fontos információk a lefolyótisztítókról

Csak ritkán fognak segíteni bolti lefolyótisztító szerek, sőt bizonyos granulátumok óriási károkat okozhatnak, mivel belekötnek a lefolyóhálózatba. A biztos megoldás, minden esetben a gépi dugulás elhárítás. A folyamatosan visszatérő dugulások hátterében nem a trehányság, hanem a kivitelező hibájából eredő a szerkezeti hibák állnak. Ezek általában a következők: rossz lejtés, sok könyök, túl vékony lefolyócső. Ezek a hibák lehetnek a konyhában, a fürdőszobában vagy az udvari főlefolyóban.

Hol alakulnak ki leggyakrabban a dugulások?

A dobogó legfelső fokán a konyhai dugulás áll, ezután holt versenyben a WC. dugulás áll a mosdó kagyló eldugulásával, majd ezt követi a zuhanytálca a fürdőkád és a padlóösszefolyó eldugulása. Ezen dugulások megszüntetése szinte rutinfeladat szakembereinknek.

Mosolygós szakember a konyhában dolgozik

Mit ne csináljunk dugulás esetén!

Rengeteg okos és még több kevésbé jó tanácsot olvashatunk a „duguláselhárítás házilag” kifejezésre keresve az interneten. Amennyiben szkeptikusok vagyunk a leírt tanácsok hatékonyságában vagy csak kísérletezni szeretnénk, akkor inkább ne tegyük, mert csak nagyobb bajt csinálhatunk a lefolyórendszerünkbe.

1. Ne öntsünk a lefolyórendszerbe nagy mennyiségű lefolyótisztító granulátumot, mivel az indokolatlanul sok mennyiség nem fog segíteni, hanem gyakran tovább rontja a helyzetet és keményen beleköt a dugulás mögötti részen a lefolyócsőbe és így garantált a bontás. Ez különösen igaz a fürdőkád lefolyó esetén. Ha már minden képpen bolti lefolyó tisztítószert akarunk használni, akkor a folyékony halmazállapotút használjunk.

2. Ne használjunk, olcsó gyenge anyagból készült kézi csőgörényt, mert csak a legritkábban érünk el vele a dugulás helyéhez. Ezért számtalan alkalommal telefonált már a megrendelő, hogy nem csak, hogy a dugulás nem szűnt meg, de a kis hitvány csőgörény spirál beszorult vagy beszakadt a lefolyócsőbe. Sajnos ezt csak ritkán tudja kihúzni a duguláselhárító szakember lefolyócsőből. Mondanom sem kell, nem marad más hátra mint a bontás.

3. Beépített fürdőkád dugulás esetén, sokan a lefolyót kezdik el szétcsavarozni, arra gondolva hogy itt lesz a gond. Ezt még akkor se tegyük, ha a fürdőkád oldalán nincs szerelőablak, és végső elkeseredésünkben innen szeretnénk elhárítani a dugulást. Jegyezzük meg, a lefolyó felől, maximum csak pumpálhatunk, ne szereljük szét a lefolyócsonkot! Ugyan is ha kicsavarozzuk a lefolyó csavarját akkor az egész lefolyócsonk széteshet és ezután hiába csavarozza vissza egy laikus, szivároghat az alsó tömítésnél, így áztatni fogjuk a kád alatti részt.

4. Hideg vizes, slagos csatornatisztítás. Na itt is érdemes átgondolni a dolgokat. Tapasztalatból mondhatjuk, hogy kertes ház tulajdonosok gyakran próbálkoznak a mosogató dugulást elhárítani szakszerű eszközök hiányában slaggal. Kisebb dugulások esetén segíthet, a lefolyóba bedugott kerti slag víznyomása, de masszív dugulás esetén nem fog segíteni, sőt a víznyomás annyira betorlaszolja egy-egy könyökbe a lerakódást, hogy a szakember is csak nagy kínlódás árán fogja tudni megszüntetni a dugulást.

Duguláselhárító gép – a szakemberek alapfelszerelése

Konyhai dugulás berendezése

Milyen kérdések merülnek fel a duguláselhárítás kapcsán?

1. Területileg, hol helyezkedik el az ingatlan?
2. Kültérben vagy beltérben lépett fel a dugulás?
3. Társasház, családi ház vagy intézményben lépett fel a dugulás?
4. Mi a konkrét hibajelenség, melyik csőszakasz dugulhatott el?
5. Mitől dugulhatott el a lefolyó, minden ötlet jól jöhet.
6. Történt már valamilyen fajta házilagos lefolyó tisztítás?

Jó tanácsok a dugulások megelőzéséhez

1. Mosogató gépünkbe felváltva használjuk a tablettát és a folyékony mosogatószert.
2. A kézi mosogatásnál ne használjunk balzsamos mosogató szert. Inkább a sárga színű hígabbat használjuk.
3. Padló összefolyónkat és szifonjainkat legalább 3-6 havonta takarítsuk ki a lerakódásoktól.
4. A WC. csésze nem szemetes, ezért soha ne dobáljunk bele ételmaradékot vagy háztartási hulladékot.
5. Műanyag WC. illatosítót ne használjunk, mert könnyen lecsúszhat és hatalmas dugulást okozhat.
6. Zuhanytálcánk és fürdőkádunk lefolyócsonkját havonta ellenőrizzük és tisztítsuk, ha szükséges.
7. Apró lyukú műanyag lefolyó szűrőt csak indokolt esetben használjuk.
8. Könnyebb, vékonyabb, szakadósabb, a vízben jobban oldódó toalettpapírt használjunk.
9. Lefolyóinkat rendszeresen tartsuk karban.

Gyakran felmerülő kérdések a duguláselhárításban

1. Mitől alakul ki a dugulás a csatornarendszerben?
Főként a szerkezeti hibák a felelősek, másodsorban a kevés víz és meleg víz felhasználás, ami túlzott mosogató és mosószer felhasználással párosul. Majd végezetül az idegen tárgyak. Sokszor csak a csatornakamerázás deríthet fényt a visszatérő dugulásokra.

2. Milyen eszközökkel dolgoznak a duguláselhárító szakemberek?
Ipari kivitelű kézi és gépi spirálokkal, szívó-nyomó pumpával, speciális motoros csőtisztító berendezéssel, hordozható nagynyomású, kompresszoros mosatóval, Woma rendszerű csatornamosatóval és csatorna kamerával.

3. Minden esetben megoldható a bontás nélkül?
Az esetek jelentős többségében igen, de amennyiben eltört a szennyvízelvezető rendszer, vagy olyan mértékű sérülést szenvedett a csatornahálózat, akkor általában a duguláselhárító szakember is a csőcserét javasolja.

4. Mitől van büdös a fürdőszobában?
Első sorban a kiszáradt szifonok és összefolyók. Továbbá a rossz bűzelzárásoktól. A WC. csésze és szennyvíz kifolyó csatlakozása nem zár hermetikusan, esetleg a strang szellőző, légbeszívó szelepek hiánya.

5. Megpróbálhatjuk házilag is megoldani a dugulást?
Igen, bátran lehet próbálkozni az otthoni módszerekkel. Mosogatónál némi lefolyó tisztítószer, majd forró víz. Kéz mosónál ugyan ez, esetleg kis kézi csőgörény is alkalmazhatunk az összegyűlt hajszálak kivételére. A WC. csészénél csak a pumpa jöhet szóba.

6. A begyökeresedett cső hogyan tisztítható?
Régebben a csatorna hálózatok eternitből vagy betonból készültek. Az eltelt évtizedek során a csőkötések, toldások vagy maga az egész cső elfáradt és repedezetté porózussá válik. A fák gyökérzetének ideális táptalaj a csőből szivárgó kommunális folyadék és ehhez hozzá is akar férni, ezért körbe növi, sőt szélsőséges esetbe összeroppantja a csövet a gyökérzet. Maga a tisztítás is nehéz ügy, itt már komoly eszközökre van szükség: gyökérvágó fejek, láncos fejek, nagynyomású mosatás.

7. Mennyi ideig tart a duguláselhárítás?
Minden probléma más időintervallum alatt oldható meg, de elmondható, hogy egy jól képzett szakember, korszerű felszerelés birtokában nagyon gyorsan, akár fél órán belül megbirkózik egy konyhai, vagy fürdőszobai dugulással. A kültéri dugulások, azonban több órát is igényelhetnek.

8. Mit lát a csatorna kamera az eldugult csőben?
Az eldugul, trutymós csőben semmit ! Csak a kitisztított, átmosatott csőben derülhet fény a dugulás okára, vagy a csatorna szakasz sérüléseire.

9. Milyen gyakran kell duguláselhárítást végezni?
Alap esetben csak akkor, ha eldugult a lefolyó, de fejlett országokban, prevenciós célzattal 1-2 évente ki szokták hívni a duguláselhárító szakembert és átspiráloztatják, átmosatják a nagyobb rendszereket.

10. Eldugult a fürdőkádam, de nincs külső tisztítási lehetőség?
Speciális szívó-nyomó pumpával megindítható a dugulás, vagy szerencsés esetbe, a kéz mosóval egy rendszerre van kötve és a kézmosó vezetékén át tisztítható, esetleg vegyszerrel.

Duguláselhárítás konyhában

Mitől alakul ki a dugulás

Most ellent kell mondanunk az internetes találgatásoknak és jó pár duguláselhárító szakemberek véleményének. A mi szakembereink vélemény szerint, csak kisebb mértékben okolható az emberi trehányság és a figyelmetlenség a dugulások kialakulásáért. A 21. században járunk, szinte mindenki forró vízzel mosogat, magas zsíroldó képességekkel rendelkező, korszerű mosogató szerekkel mosogat és többnyire vigyáz mit önt a lefolyóba. Ezért az esetek nagyobbik részében csak az időszakos karbantartások hiánya és a kivitelezési problémák tehetők felelőssé a dugulások kialakulásáért.

Természetesen mindenki követhet el hibát, beeshet a WC. csészébe a WC. illatosító, vagy véletlen lehúzhatunk egy mosogató szivacsot, takarítás közben. Sajnos ilyenkor már kész is a dugulás. Amiről viszont nem tehet az ingatlan tulajdonos: rossz minőségben kivitelezett lefolyórendszer (túlságosan vékony csövek, kicsi lejtés, sok könyök). Sokszor, már az új lefolyó rendszer tele van csemperagasztó és festékmaradványokkal. Ez akár évtizedekre meghatározhatja a lefolyó működését.

Ezen kívül gyakori probléma lehet még a csekély vízhozamú WC. öblítő szelep, vagy alacsony hőfokon üzemelő vízmelegítő. Ezek, vízvezeték szerelő szakember bevonásával orvosolható problémák. Sokszor kihangsúlyoztuk már, a bolti lefolyótisztító szerek csak ritkán segítenek. Az oka egyszerű, nem érnek el a kialakult dugulásig, általában csak a dugulás mögött felgyülemlett vízben oldódnak fel. Sőt a szilárd halmaz állapotú (duguláselhárító granulátumok) lefolyótisztítók képesek a beöntés helyén (mosdó szifon, kád szifon) egybe állni vagy megkövesedni. Ilyenkor jobbik esetbe csak a szifont kell cserélni, rosszabb esetben jön a bontás.

Fontos információk a garancia vállalásról!

A garancia vállalás csak a szakszerűen kivitelezett és sérülés mentes lefolyórendszerekre vonatkozik. Kültéri és beltéri csatorna szakaszokon elvégzett duguláselhárításnál csak akkor tudunk garanciát vállalni az elvégzett munkára, ha sérülés mentes a lefolyórendszer teljes szakasza. Mikor nem érvényes a 30 napos garancia? Szakszerűtlenül kivitelezett vagy az építési szabványtól eltérő, nagyon hosszú lefolyórendszereknél. Alulméretezett átmérőjű vagy sok derékszögű iránytöréssel rendelkező lefolyórendszereknél. Tisztító pontok vagy tisztítóakna hiánya a kültéri lefolyóhálózatban. Csatorna szakaszok süllyedése, csatorna törés, gyökérbenövés, bekötött építőanyag maradványok. Kihangsúlyozzuk: a nedves törlőkendő használata a folyamatosan visszatérő dugulások legfőbb okozói, ilyenkor elveszik a garancia.

Tisztelt Megrendelő, köszönjük, hogy végigolvasta írásunka.

A duguláselhárítás telefonszáma